Otwórz menu

Atrakcje w okolicy

Gospodarstwo Rybackie Szwaderki

W Gospodarstwie w Swaderkach można zakupić świeże oraz wędzone ryby, gdzie znajduje się sklep oraz smażalnia ryb. W smażalni zjeść można rybę smażoną oraz pieczoną, a także rybę wędzoną i ryby w marynacie. Ryby, które są tam podawane trafiają „na patelnię” prosto ze stawów położonych w bezpośrednim sąsiedztwie Smażalni. W sklepie można kupić ryby pod różnymi postaciami: jako całe, patroszone, tusze, filety, płaty; ryby te to m.in.: pstrąg, sielawa, sieja, jesiotr, karp, szczupak, leszcz, lin, okoń, sandacz, płoć…

Strona www
rybacy szwaderki 103

Spływy kajakowe rzeką Marózką

Rzeka Marózka ma swoje źródła w środkowej części Garbu Lubawskiego i jest lewym dopływem Łyny. Ma długość 43 km i jest jedną z najpiękniejszych rzek regionu o bardzo płytkiej i przejrzystej wodzie. Dzięki temu na całej długości widoczny jest przepiękny wodny świat z soczystą roślinnością i ławicami ryb. Szczególnie polecamy Państwu tę rzekę, ze względu na jej niezwykłą malowniczość. Idealnym spływem podczas wakacyjnego pobytu jest spłynięcie odcinkiem Swaderki (j. Pawlik) – Kurki (j. Święte). Satysfakcja GWARANTOWANA! Rzeka wije się tutaj w głębokim wąwozie, a kajakarze w cieniu szumiącego sosnowego lasu rozciągającego się aż do jeziora Świętego mogą obcować z naturą. Liczne zakręty rzeki i wartki nurt podniosą poziom adrenaliny. Piękne piaszczyste i twarde dno, nieduża głębokość, jak i niski brzeg pozwolą Państwu na postój i regenerację sił.

Strona www
splywy marozka3

Aquapark w Pluskach

Park wodny w Pluskach to relaks i zabawa dla małych i dużych. W parku m.in. Dolina Zdrowia, Potok górski, Basen „ANAKONDY”, Basen „CEBULI”, Rwąca rzeka, Leżanki, Masaże wodno-powietrzne, Tężnie solankowe, Brodzik dla dzieci, Basen „KAMIKAZE”, różnego rodzaju jacuzzi zewnętrzne i wewnętrzne, inne. Polecamy!

Strona www
aquapark pluski atrakcje dla dzieci

Park Rozrywki BARTBO

Park BARTBO to moc rozrywki w jednym miejscu. Ogromna przestrzeń, kilkanaście atrakcji dla dzieci i dorosłych. Karczma, gdzie możesz smacznie zjeść i zorganizować przyjęcie okolicznościowe. To idealnie miejsce spotkań i najlepszej zabawy w regionie. Znajdziesz tu m.in.: park linowy, dmuchańce, eko labirynt, strzelnicę, ślizg wodny, pole do gry paintball, a dla zmotoryzowanych quady czy off-road! Przyjedź, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Strona www
imprezy dla dzieci bartbo 23

Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku

Park Etnograficzny dysponuje terenem o powierzchni 94 ha. Muzeum posiada bogate zbiory muzealiów ruchomych i nieruchomych, które zgromadzone są w 80 obiektach dużej i małej architektury wiejskiej z Warmii, Mazur, Powiśla, Małej Litwy i Sambii, o zróżnicowanych funkcjach, budowie i konstrukcji. Znajdują się tu budynki mieszkalne, sakralne, zabudowania gospodarcze i przemysłowe. Wyposażenie budynków stanowią eksponaty pokazujące tradycyjne metody pracy i obrzędy na wsi w XIX i XX wieku. Zbiory muzealne kultury materialnej oraz sztuki ludowej przekraczają 14 tys. egzemplarzy.

Muzeum prowadzi także hodowlę zwierząt gospodarskich – od koni i krów poczynając, poprzez kozy, króliki, owce, a na drobiu kończąc – co będzie z pewnością dużą atrakcją w szczególności dla dzieci ?

Obiekty znajdują się w naturalnym otoczeniu zieleni, w ogródkach przyzagrodowych, gdzie uprawiane są kwiaty, warzywa i zioła.

Strona www
Park Etnograficzny Olsztynek 3 1199x800 1

Kościół w Orzechowie

Orzechowo jest głęboko schowane w lesie – w promieniu 10 kilometrów otaczają je świetliste bory sosnowe, lasy świerkowe i kilkanaście jezior, w tym znane w regionie – jeziora Łańskie, Pluszne i Maróz. Orzechowo to wieś bardzo specyficzna, ponieważ składa się na nią tylko kościół i leśniczówka. W kościele odbywają się msze w każdą niedzielę i święta o godzinie 11.00. Latem odbywają się tam koncerty organowe.

Strona www
dji 0232 872411

Huta Szkła Artystycznego w Olsztynku

Huta Szkła powstała w latach osiemdziesiątych XX wieku. Od 2005 roku jest prowadzona przez Pana Tarasa Krynickiego. W niewielkim budynku mogą Państwo obejrzeć na żywo niezwykły proces wytwarzania szklanych wyrobów szkła dekoracyjnego (m.in. aniołki, ptaszki, słoniki) oraz użytkowego (wazony, salaterki, świeczniki, itp.). Oryginalne i niepowtarzalne artystyczne wyroby można zakupić w przyległym sklepie. Huta Szkła Artystycznego w 2010 roku otrzymała nagrodę w konkursie najlepszy produkt i usługa Warmii i Mazur oraz w 2014 roku certyfikat prawo do korzystania ze znaku Produkt Warmia Mazury.

Strona www
huta szkla

Muzeum i pole bitwy pod Grunwaldem

Grunwald zaprasza do nowego budynku Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, który oddany został do użytku 21 września 2022 r. (1300m2 powierzchni wystawienniczej), gdzie będą Państwo mogli zapoznać się z wystawą stałą pt. „Wielka Wojna z Zakonem Krzyżackim w latach 1409 – 1411”. Zwiedzanie Muzeum urozmaicone jest pokazem fragmentu filmu A. Forda „Krzyżacy”. Jest to 23 minutowy wycinek filmu, przedstawiający Bitwę grunwaldzką. Kolejnymi obiektami Muzeum, udostępnionymi do zwiedzania, są ruiny kaplicy wzniesionej przez Krzyżaków w 1411 r. oraz zbiór kamieni z Pomnika Grunwaldzkiego, przewodnik z pewnością zabierze także Państwa na Wzgórze Pomnikowe.

Muzeum oferuje także wiele dodatkowych atrakcji: strzelanie z łuku, przejście po Polach z pochodniami, organizacja ogniska, zespół muzyczny, Teatr Ognia, Grupa Szczudlarska, pokazy jazdy konnej czy pokaz artylerii.

Strona www
grunwald bitwa

Opinie naszych Gości

Skontaktuj się

Wybierz dogodną formę kontaktu lub skorzystaj z formularza rezerwacji online.

phone

Daniel, tel. 502 575 295‬

mail

domyswierkocin@gmail.com

Całoroczne domy letniskowe na Mazurach.

Zarezerwuj termin

Stodoła Nomada

Całoroczny dom letniskowy dla 15 osób.

Planeta 66

Całoroczny dom letniskowy dla 11 osób.

Certówka (domek zielony)

Całoroczny dom letniskowy dla 6-8 osób

Certówka (domek czerwony)

Całoroczny dom letniskowy dla 6-8 osób

Łódź motorowa St. Tropez 6

Hybrydowa łódź motorowa dla 6 osób z 2 miejscami do spania.
Zamknij menu
Dostępność